funk fashion blog

with passion for fashion

23.09.2011
by FnS
Comments Off on Mała miss

Mała miss

Długo wyczekiwany sezon urlopowy dobiegł końca, wracamy więc do Was z odświeżonym spojrzeniem na świat i niesamowitą porcją nowej energii.

Od kilku dni świat na języki wziął 10-letnią Thylane Lena-Rose Blondeau. Ta urodzona na Wybrzeżu Kości Słoniowej modelka zaczęła karierę w wieku 5 lat, kiedy pojawiła się na wybiegu dla Jeana-Paula Gaultiera. Od tego momentu ma już na koncie m.in. okładkę “Vogue Enfants”, seksowną sesję dla “Paris Vogue” i dodatku bożonarodzeniowego tego magazynu, zatytułowanego “Cadeaux” (10-latka!). Na zdjęciach ubrana w ciuchy od Balmaina i Versacego, obwieszona brylantami od Cartiera i z torebką od Fendiego za 1400 funtów.

http://fashionista.com

http://fashionista.com

Afera zaczęła się od anonimowej blogerki, która skompilowała jej zdjęcia, na których ta pozowała topless w dżinsach i pióropuszu albo opuszczała ściągacz dżinsów, i opatrzyła je komentarzem “F*** yeah Thylane Blondeau. Jestem zazdrosna o dziesięciolatkę”. Materiały te sprowokowały gorącą dyskusję wśród oglądających, których oburzył erotyczny charakter fotografii. Sprawę podchwyciła i rozdmuchała amerykańska telewizja ABC News, a wiadomość szybko obiegła media na całym świecie. Dla samej Thylane zapewne oznacza to głównie podniesienie stawek za kolejne sesje i sporo szersze grono osób, dla których jej nazwisko nie będzie obce, jednak po całej sprawie matka Thylane zdecydowała się zamknąć jej oficjalną stronę, tłumacząc się ochroną córki.

http://fashionista.com

http://fashionista.com

Niewątpliwie sam fakt wzięcia udziału w sesji zdjęciowej tak młodej dziewczynki nie jest niczym nadzwyczajnym – w końcu rynek nastolatków to od lat żyła złota dla producentów ubrań, kosmetyków czy gadżetów, a okładki młodzieżowych magazynów pełne są zdjęć nie tylko nastolatków, ale i dzieciaków w wieku różnym. Niepokój w świecie mody budzi jednak ewidentnie seksualny charakter tych zdjęć – w erze, gdy cały świat walczy z pedofilią i wykorzystywaniem nieletnich, taka sesja musiała wzbudzić larum. Choć być może autorom właśnie o to chodziło…

Cała sesja dostępna tutaj