funk fashion blog | with passion for fashion funk fashion blog | with passion for fashion

funk fashion blog

with passion for fashion

23.09.2011
by FnS
Comments Off on Mała miss

Mała miss

Długo wyczekiwany sezon urlopowy dobiegł końca, wracamy więc do Was z odświeżonym spojrzeniem na świat i niesamowitą porcją nowej energii.

Od kilku dni świat na języki wziął 10-letnią Thylane Lena-Rose Blondeau. Ta urodzona na Wybrzeżu Kości Słoniowej modelka zaczęła karierę w wieku 5 lat, kiedy pojawiła się na wybiegu dla Jeana-Paula Gaultiera. Od tego momentu ma już na koncie m.in. okładkę “Vogue Enfants”, seksowną sesję dla “Paris Vogue” i dodatku bożonarodzeniowego tego magazynu, zatytułowanego “Cadeaux” (10-latka!). Na zdjęciach ubrana w ciuchy od Balmaina i Versacego, obwieszona brylantami od Cartiera i z torebką od Fendiego za 1400 funtów.

http://fashionista.com

http://fashionista.com

Afera zaczęła się od anonimowej blogerki, która skompilowała jej zdjęcia, na których ta pozowała topless w dżinsach i pióropuszu albo opuszczała ściągacz dżinsów, i opatrzyła je komentarzem “F*** yeah Thylane Blondeau. Jestem zazdrosna o dziesięciolatkę”. Materiały te sprowokowały gorącą dyskusję wśród oglądających, których oburzył erotyczny charakter fotografii. Sprawę podchwyciła i rozdmuchała amerykańska telewizja ABC News, a wiadomość szybko obiegła media na całym świecie. Dla samej Thylane zapewne oznacza to głównie podniesienie stawek za kolejne sesje i sporo szersze grono osób, dla których jej nazwisko nie będzie obce, jednak po całej sprawie matka Thylane zdecydowała się zamknąć jej oficjalną stronę, tłumacząc się ochroną córki.

http://fashionista.com

http://fashionista.com

Niewątpliwie sam fakt wzięcia udziału w sesji zdjęciowej tak młodej dziewczynki nie jest niczym nadzwyczajnym – w końcu rynek nastolatków to od lat żyła złota dla producentów ubrań, kosmetyków czy gadżetów, a okładki młodzieżowych magazynów pełne są zdjęć nie tylko nastolatków, ale i dzieciaków w wieku różnym. Niepokój w świecie mody budzi jednak ewidentnie seksualny charakter tych zdjęć – w erze, gdy cały świat walczy z pedofilią i wykorzystywaniem nieletnich, taka sesja musiała wzbudzić larum. Choć być może autorom właśnie o to chodziło…

Cała sesja dostępna tutaj